Radca prawny, adwokat Oleśnica

Jakie sprawy nasza kancelaria prawna prowadzi w Oleśnicy?

Usługi prawne, które świadczymy w Oleśnicy obejmują z reguły sprawy z zakresu prawa karnego, cywilnego oraz rodzinnego i opiekuńczego, ale nasza propozycja jest znacznie szersza i kierujemy ją zarówno do klientów indywidualnych, jak i do firm.

Współpracujący z nami adwokaci i radcy prawni zdają sobie sprawę, że każda sprawa jest inna i za każdą stoi człowiek, dlatego do wszystkich zleceń podchodzimy indywidualnie, mając za cel ochronę interesu klienta i roztaczając nad nim opiekę prawną.

Szczegółowy zakres usług, którymi się zajmujemy, znajduje się w zakładce OFERTA na stronie głównej naszej kancelarii.

Mieszkam w Oleśnicy. Czy wybrać miejscową kancelarię, czy adwokata z Wrocławia?

Nie ulega wątpliwości, że strona nie powinna działać w postępowaniu samodzielnie, bez adwokata lub radcy prawnego. Wynika to przede wszystkim z faktu, że troska o własny interes bardzo często przesłania obiektywizm w sprawie i klient, który występuje na sali bez profesjonalnego wsparcia, nie ma dystansu ani do sądu, ani do strony przeciwnej, a stres wywołany samodzielnymi wystąpieniami, jest nieporównywalny z sytuacją, w której klient zleca sprawę kancelarii. Statystyki potwierdzają, że nawet adwokat lub radca prawny, który zmaga się z własną, osobistą sprawą w sądzie, korzysta z pomocy zawodowego pełnomocnika lub obrońcy, właśnie z uwagi na głos doradczy z zewnątrz, który niejednokrotnie bywa głosem zdrowego rozsądku.

Nie ma przy tym większego znaczenia, gdzie mieści się siedziba kancelarii prawnej, której klient powierza sprawę do prowadzenia, a liczyć przede wszystkim powinna się praktyka zawodowa danego adwokata lub radcy prawnego w sprawach zbliżonych do zlecanej. Jasne pozostaje, że prawnik praktykujący w miejscu prowadzenia postępowania, korzysta z pewnych oczywistych udogodnień związanych z niewielką odległością od sądu czy prokuratury, ale nie to powinno być główną determinantą wyboru kancelarii przez klienta. Faktycznie ma żadnego znaczenia, czy klient zdecyduje, aby reprezentował go radca prawny lub adwokat z Wrocławia, czy z Oleśnicy. Ważne, by specjalizował się i miał doświadczenie w sprawie podobnej do tej, z którą przychodzi zleceniodawca.

Warto także zaznaczyć, że część spraw oleśniczan, będzie toczyła się przed sądami we Wrocławiu. Dotyczy to m. in. spraw o rozwód, spraw cywilnych, których wartość przedmiotu sporu przekracza 75 tyś zł, czy spraw karnych o zbrodnie lub niektóre występki popełnione na obszarze Oleśnicy, w których właściwy jest sąd okręgowy. Podobnie w sprawach gospodarczych, przy czym właściwym będzie tu wrocławski sąd rejonowy. Sąd we Wrocławiu jest również sądem drugiej instancji dla spraw, które w pierwszej instancji toczyły się przed sądem rejonowym w Oleśnicy.

Jakie są zasady ustalania honorarium za prowadzenie danej sprawy?

Przeświadczenie, że usługi prawne zawsze są drogie, nie polega na prawdzie. To z reguły nieskorzystanie z pomocy prawnika i w rezultacie podjęcie błędnych decyzji procesowych, wiąże się dla strony ze znacznie większymi kosztami, podczas gdy nawet jednorazowa porada prawna, której udziela radca prawny lub adwokat, może przyczynić się do wygranej w sprawie.

Jedną z najważniejszych kwestii jest przejrzystość i transparentność systemu rozliczeń, który stosujemy w naszych usługach. Od początku kierujemy się zasadą, zgodnie z którą klient powinien z góry znać wysokość wynagrodzenia pobieranego przez kancelarię lub co najmniej ustalone wcześniej reguły jego wyliczenia. Zdajemy sobie sprawę, że postępowania sądowe są długotrwałe, dlatego pozostaje dla nas istotne, żeby klient miał pewność co do ceny za usługę i nie był zaskakiwany koniecznością dopłaty do sprawy w trakcie jej trwania, o ile nie zakładała tego wcześniejsza z nim umowa.

Koszt samej tylko porady prawnej oscyluje w granicach kwoty 100 zł - 500 zł brutto, a w razie zlecenia całej sprawy, współpracujący z nami adwokat lub radca prawny z reguły zalicza tę wpłatę na poczet płatności głównej. Rozliczenie może nastąpić w gotówce, przelewem na rachunek bankowy kancelarii (w tym rachunek walutowy EUR), kartą lub przekazem za pośrednictwem Western Union.

W przypadku konieczności stawiennictwa w Oleśnicy, do wynagrodzenia doliczamy ustaloną wcześniej kwotę stanowiącą koszt dojazdu na czynności, przy czym w sprawach cywilnych bardzo często sądy wyrażają zgodę na udział w rozprawie w formie wideo, a więc sprzed ekranu komputera, czy telefonu. Dotyczy to zarówno pełnomocników, stron, jak i świadków w sprawie. W sprawach karnych regułą jest osobiste stawiennictwo.

Porada prawna albo zlecenie sprawy przez Internet lub telefon - czy są możliwe?

Zawsze jest nam bardzo miło, kiedy możemy przyjąć klienta w kancelarii i podczas bezpośredniego spotkania omówić problem prawny, z którym się zwraca. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasami albo jest to niemożliwe, albo po prostu nie ma takiej konieczności, dlatego jeżeli takie jest życzenie zleceniodawcy, możemy udzielić porady, jak również przyjąć sprawę do prowadzenia bez konieczności spotkania w siedzibie naszej kancelarii we Wrocławiu. Ponieważ obsługujemy klientów w całej Polsce, jesteśmy przyzwyczajeni do obsługi zdalnej i naturalnie posiadamy ku temu możliwości techniczne.

Zdarza się i tak, że klient nie może ani przyjść do kancelarii, ani zlecić sprawy zdalnie i mamy tu na myśli jego sytuację prawną, a mianowicie pozbawienie wolności. Wówczas to adwokat lub radca prawny składa klientowi wizytę w areszcie śledczym lub zakładzie karnym i podczas takiego spotkania klient może podpisać upoważnienie do obrony, zlecając w ten sposób sprawę do prowadzenia. Z uwagi na ograniczenia obowiązujące w jednostkach penitencjarnych, to zazwyczaj rodzina osadzonego nawiązuje kontakt z kancelarią i organizuje pierwsze spotkanie z obrońcą, choć bywa i tak, że adwokat lub radca prawny otrzymuje list lub telefon z prośbą o wizytę bezpośrednio od osadzonego. Ponieważ jednak z reguły takie spotkania są poprzedzone przedpłatą, zalecamy ich aranżowanie za pośrednictwem osób pozostających na wolności.

Skuteczne wsparcie adwokata lub radcy prawnego na każdym etapie postępowania

Niezależnie od momentu, w którym sprawa została zlecona, nasz adwokat lub radca prawny jest w stanie zapewnić klientowi kompleksową pomoc prawną. W sprawach karnych działamy zarówno na etapie postępowania przygotowawczego, jak i sądowego. W pozostałych sprawach świadczymy pomoc pozaprocesową, przedprocesową i występujemy przed sądami wszystkich instancji. Naszym celem jest zawsze możliwie najszersza ochrona interesów klienta i jego zadowolenie.

Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią prawną we Wrocławiu.