Adwokat Jelenia Góra, Radca prawny

Pomoc prawna w Jeleniej Górze

Nasza kancelaria prawna oferuje pomoc obejmującą doradztwo i reprezentację procesową i przedprocesową dla osób fizycznych oraz przedsiębiorców działających na terenie Jeleniej Góry. Zapotrzebowanie na usługi prawne w tym rejonie spowodowało, że Jelenia Góra, zaraz po Wrocławiu i Legnicy, jest miejscem naszych najczęstszych służbowych podróży. Pomimo braku stałej siedziby w Jeleniej Górze, mieszkańcy tego urokliwego miasta i jego okolic, od wielu lat powierzają nam swoje sprawy.

Jelenia Góra - dlaczego warto zdecydować się na sprawdzoną kancelarię prawną?

Doświadczenie zawodowe prawnika w prowadzeniu spraw określonego rodzaju, powinno być podstawowym czynnikiem wpływającym na wybór konkretnego adwokata lub radcy prawnego, który będzie reprezentował klienta przed sądem. Nasza kancelaria prawna rozwija się dynamicznie, cały czas poszerzamy wiedzę i zdobywamy nowe umiejętności, jesteśmy otwarci na każdą sprawę i związane z nią problemy prawne, jednak bardzo dużo zleceń, które przyjmujemy, ma charakter powtarzalny. Dzięki temu nasi adwokaci i radcy prawni są w stanie przewidzieć rozwój wydarzeń w procesie, ruchy strony przeciwnej i zapatrywania prawne sądu. Mimo dużego doświadczenia, nasi prawnicy na sali sądowej zachowują czujność i znają szczegóły każdego zlecenia, traktując sprawy naszych klientów jak swoje własne.

Czy dobry adwokat lub radca prawny, to taki, który zawsze wygrywa?

Miarą powodzenia w konkretnej sprawie niekoniecznie musi być zwycięstwo w rozumieniu wygranego procesu sądowego. Oczywiście, że każdy klient chciałby wygrywać, jednak zdarzają się sytuacje, w których za szczęśliwe zakończenie uważa się orzeczenie stanowiące pewnego rodzaju kompromis pomiędzy wygraną a przegraną w sprawie. W sprawach karnych może to być łagodny wyrok skazujący (zwłaszcza jeśli klient przyznaje się do popełnionego przestępstwa). W sprawach cywilnych za sukces niejednokrotnie uznaje się korzystną ugodę lub po prostu taki wyrok, który częściowo uwzględnia racje klienta. Wydaje się zatem, że najlepszy adwokat lub radca prawny nie zawsze musi bezapelacyjnie zwyciężać, ale najważniejsze, aby w pełni potrafił z każdej zleconej mu sprawy wydobyć jej potencjał i w taki sposób poprowadzić postępowanie, żeby przedstawić wszystkie argumenty przemawiające za uwzględnieniem interesu klienta. Pozostaje oczywiste, że nie ma adwokata lub radcy prawnego, który wygra każdą sprawę, ale przy wyborze należy szukać takiego prawnika, który jest w pełni zaangażowany i nigdy się nie poddaje. Dobry prawnik musi cechować się również empatią i umiejętnością wsłuchania się w problem klienta.

Nasi adwokaci i radcy prawni relacje z klientami opierają na transparentności działań i maksymalnej szczerości w ocenie szans powodzenia zleconej sprawy. Nie ulega żadnej wątpliwości, że każdy dobry adwokat czy radca prawny powinien otwarcie omówić ryzyko występujące w konkretnej sprawie, a jeżeli dana sprawa słabo rokuje, poinformować o tym klienta. Nie oznacza to oczywiście, że taki klient nie otrzyma pomocy w procesie. Bardzo rzadko zdarza się bowiem, że jakiekolwiek działania prawne nie mają sensu. Z reguły doświadczony obrońca czy pełnomocnik nawet w beznadziejnej sprawie, jest w stanie polepszyć sytuację prawną swojego klienta, jeśli natomiast sprawa rzeczywiście jest bez szans, zawodowy pełnomocnik czy profesjonalny obrońca, powinien jasno poinformować o tym klienta.

Czy po zleceniu sprawy mogę zmienić pełnomocnika lub obrońcę?

Dokumentami, na podstawie których adwokat lub radca prawny reprezentuje swojego klienta, są odpowiednio: upoważnienie do obrony (sprawy karne) albo pełnomocnictwo (sprawy cywilne i sprawy karne). Istotą dobrej współpracy pomiędzy klientem a adwokatem lub radcą prawnym, jest pełne porozumienie i zaufanie do wybranej kancelarii. Jeżeli z jakichkolwiek powodów oczekiwania klienta nie są zaspokajane, ma on pełne prawo do wypowiedzenia umocowania. Wówczas adwokat lub radca prawny nie będą upoważnieni do dalszej reprezentacji i współpraca zakończy się.

Czasami nie ma jednak powodów, aby podejmować tak kategoryczne decyzje, zwłaszcza, że w postępowaniu karnym i cywilnym, każdy klient ma prawo do reprezentacji przez maksymalnie 3 obrońców lub pełnomocników. Dość powiedzieć, że w poważnych sprawach karnych bardzo często przed sądem występuje więcej niż jeden obrońca i jest to naturalne dla wszystkich uczestników procesu. W takiej sytuacji nasz adwokat lub radca prawny może działać wespół z innym uprzednio ustanowionym zawodowym pełnomocnikiem lub obrońcą z Jeleniej Góry, wymieniając się wiedzą i rozwiązaniami prawnymi w sprawie.

Jakie usługi kancelaria świadczy w Jeleniej Górze?

Naszym klientom z Jeleniej Góry, zapewniamy dokładnie taki sam pakiet usług jak we Wrocławiu. Współpracujący z nami adwokaci i radcy prawni, w Jeleniej Górze najczęściej występują w sprawach karnych (przestępczość zorganizowana, oszustwa, przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu, narkotyki, wypadki samochodowe), w sprawach o rozwód, podział majątku, alimenty, kontakty z dziećmi, a także w postępowaniach spadkowych, o odszkodowanie i zadośćuczynienie w związku z wypadkami komunikacyjnymi, w sprawach gospodarczych.

Aby zapoznać się z pełnym przekrojem dziedzin prawa, w których się specjalizujemy, zapraszamy do kliknięcia w zakładkę OFERTA na stronie głównej kancelarii.