Mateusz Królikiewicz

adwokat
Mateusz Królikiewicz

Członek Izby Adwokackiej we Wrocławiu, absolwent kierunku Prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, rodowity wrocławianin, aplikant w renomowanej kancelarii adwokackiej u adwokata Wojciecha Krzysztoporskiego seniora.

Jako adwokat specjalizuje się w sprawach karnych, począwszy od przestępstw pospolitych, (udział w bójce lub pobiciu, kradzież, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, przestępstwa seksualne, narkotyki, wypadki komunikacyjne), poprzez najbardziej skomplikowane sprawy karne gospodarcze i zbrodnie. Jest doświadczony w sprawach procesów lustracyjnych.

Z powodzeniem reprezentuje również klientów w sprawach cywilnych i rodzinnych.

Interesuje się problematyką obrotu nieruchomościami, w tym nabywaniem nieruchomości w drodze licytacji komorniczych. Ortodoksyjny kapitalista i zwolennik wolnego rynku.

Człowiek niebywale dynamiczny, posiada charyzmę i zdolność jednania sobie ludzi. Jest nie tylko prawnikiem. W swojej działalności łączy ludzi, którzy razem potrafią wykorzystać zaistniałą miedzy nimi synergię.

Prywatnie czarny pas BJJ, zawodnik i trener RIO GRAPPLING CLUB we Wrocławiu. Amator poezji nowoczesnej, jazzu i malarstwa.