Justyna Łabentowicz

adwokat
Justyna Łabentowicz

Wrocławianka, absolwentka Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii tutejszego uniwersytetu, członkini Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.Aplikację odbywała pod patronatem uznanego karnisty - adw. Wojciecha Krzysztoporskiego jr, kształtując fundamenty adwokackiego rzemiosła w duchu najszlachetniejszych wartości.

Specjalizuje się w prawie karnym oraz cywilnym, w tym w sprawach rodzinnym.

Z racji długoletniej współpracy z czołową firmą z branży odszkodowań, stała się ekspertem w przedmiocie dochodzenia roszczeń za szkody doznane w wyniku wypadków komunikacyjnych, ale także w sprawach błędów medycznych w tzw. procesach lekarskich.

Jej żywiołem jest rywalizacja, a kontradyktoryjność polskiej procedury cywilnej powoduje, że to właśnie na sali sądowej czuje się najlepiej. W sprawach karnych, przywiązywanie wagi do detali i konsekwencja w działaniu, które prezentuje, wielokrotnie powodowały dyskredytację w oczach sądu materiału dowodowego zebranego przez oskarżyciela, a w konsekwencji prowadziło do wydania wyroku uniewinniającego. Zdając sobie sprawę, że gro Klientów w obliczu swojego problemu, staje przed sądem po raz pierwszy, otacza ich opieką, która z reguły wykracza poza standardową pomoc prawną. Dzięki temu, jej Mocodawcy czują się bezpiecznie i pewnie, co częstokroć obok wygranej, stanowi dla nich priorytet.

Prywatnie jest pasjonatką sportu, licencjonowanym zawodnikiem Sekcji Bowlingu Sportowego Polskiego Związku Kręglarskiego, medalistką krajowych zawodów bowlingowych. Od 2008 roku posiada uprawnienia instruktora nauki jazdy kat. B.