Justyna Łabentowicz

adwokat
Justyna Łabentowicz

Wrocławianka, absolwentka Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii tutejszego uniwersytetu, członkini Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Aplikację odbywała pod patronatem uznanego karnisty - adwokata Wojciecha Krzysztoporskiego juniora, kształtując fundamenty adwokackiego rzemiosła w duchu najszlachetniejszych wartości.

Jako adwokat specjalizuje się w prawie karnym oraz cywilnym (sprawy o zapłatę, zachowek, dział spadku zniesienie współwłasności, najem) oraz w sprawach rodzinnych (rozwód, podział majątku, alimenty, kontakty z dzieckiem, ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa, etc.).

Z racji długoletniej współpracy z czołową firmą z branży odszkodowawczej, posiada bogate doświadczenie w przedmiocie dochodzenia roszczeń za szkody doznane w wyniku wypadków komunikacyjnych. Dobrze zna i stale obserwuje rynek wrocławskich nieruchomości.

Jej żywiołem jest rywalizacja, a kontradyktoryjność polskiej procedury cywilnej powoduje, że to właśnie na sali sądowej czuje się najlepiej.

W sprawach karnych wielokrotnie dyskredytowała materiał dowodowy zgromadzony przez oskarżyciela publicznego, doprowadzając do wydania wyroku uniewinniającego.

Zdając sobie sprawę, że gro klientów w obliczu swojego problemu, staje przed sądem po raz pierwszy, otacza ich serdeczną opieką, która z reguły wykracza poza standardową pomoc prawną. Dzięki temu, jej mocodawcy czują się bezpiecznie i pewnie, co częstokroć obok wygranej, stanowi dla nich priorytet.

Prywatnie pasjonatka sportu, w przeszłości licencjonowany zawodnik Sekcji Bowlingu Sportowego Polskiego Związku Kręglarskiego, medalistka krajowych zawodów bowlingowych i instruktor nauki jazdy kat. B.