Adwokat, radca prawny Legnica

Pomoc prawna - prawo cywilne, prawo rodzinne, rozwód, prawo karne

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów, pomoc prawną świadczymy także w Legnicy, gdzie istnieje możliwość umówienia spotkania z adwokatem lub radcą prawnym. Zapraszamy też klientów z pobliskiej Świdnicy, Lubina, Dzierżoniowa i innych miejscowości. Nasi współpracownicy specjalizują się w prawie rodzinnym, cywilnym i karnym, przy czym z uwagi na potrzeby rynku, jesteśmy w stanie udzielić pomocy także w innych sprawach. Najczęstszym powodem korzystania z pomocy kancelarii prawnej lub radcy prawnego w Legnicy jest chęć otrzymania wsparcia w postępowaniu sądowym. Samodzielne występowanie przed sądem bez znajomości przepisów prawa materialnego i procedury, może utrudnić lub nawet udaremnić wygraną w sprawie. Warto jednak pamiętać, że postępowanie sądowe to często ostateczność, a po pomoc kancelarii prawnej można zwrócić się już na etapie przedsądowym.


Szukasz pomocy prawnej?


Jeśli bierzesz rozwód, adwokat lub radca prawny w Legnicy zapewni profesjonalną reprezentację

Szczególne znaczenie ma to w sprawach rodzinnych, w których wypracowanie pewnych rozwiązań zanim sprawa trafi pod osąd, jest pożądane zarówno z punktu widzenia małżonków, jak i przez wzgląd na dobro dziecka. Adwokat Legnica przeprowadzi rozwód z pełnym zrozumieniem, ale i z pełnym zaangażowaniem w sprawę, przy jednoczesnym zachowaniu dystansu cechującego profesjonalnego pełnomocnika.

Podobnie w sprawach karnych, współpracujący z nami adwokaci i radcy prawni służą pomocą i wsparciem nie tylko osobom oskarżonym, ale także z powodzeniem występują z powodzeniem w roli oskarżycieli posiłkowych, reprezentując klientów przed sądami powszechnymi w całej Polsce, a także przed Sądem Najwyższym.

Warto zdecydować się na sprawdzoną kancelarię prawną

Trzeba podkreślić, że w każdej sprawie zleconej profesjonalnemu pełnomocnikowi istnieje pewna zależność, z której powinien sobie zdawać sprawę dobry radca prawny lub adwokat. Prawo karne, prawo cywilne i prawo rodzinne, są tego rodzaju dziedzinami, które wymagają obdarzenia pełnomocnika pełnym zaufaniem, dzięki któremu adwokat lub radca prawny w Legnicy będzie w stanie przeprowadzić klienta przez zawiłości każdej z procedur.

Pełny pakiet naszych działań znajdziecie Państwo w zakładce „oferta”.

Po uprzednim kontakcie telefonicznym klientów w Legnicy przyjmujemy pod adresem:

ul. Ciepła 11 b, 59-220 Legnica

Zadzwoń do nas

+48-537-499-970
Mapa DojazduFormularz kontaktowy

  Holding prawny: Adwokaci Legnica

  Dolnośląski Holding Prawny to grupa kancelarii prawnych, których główna część działalności znajduje się we Wrocławiu, jednakże również w wielu innych miejscowościach każdy, kto potrzebuje pomocy prawnej, może liczyć na to, że zaopiekuje się nim współpracujący z DHP radca prawny lub adwokat – Legnica oraz okoliczne miejscowości, takie jak Świdnica, Dzierżoniów czy Lubin to miejscowości, których mieszkańcy także mogą skorzystać z usług doświadczonych i obytych prawników, którzy z sukcesami prowadzili sprawy z zakresu prawa:

  • karnego,
  • cywilnego,
  • rodzinnego,
  • spadkowego,
  • gospodarczego,
  • wykonawczego,
  • administracyjnego,
  • i wielu innych gałęzi prawa.

   

  Adwokat prawo karne – Legnica

  Prawo karne to jedna z głównych działalności prawników współpracujących z Dolnośląskim Holdingiem Prawnym. Szanse powodzenie w procesie karnym bez prawnika są znacznie niższe niż w przypadku, kiedy reprezentuje Cię adwokat lub radca prawny – Legnica i okolice to obszar, w którym nasi współpracownicy reprezentują interes osób podejrzanych lub oskarżonych, a także występują w roli oskarżycieli posiłkowych.

  Podobnie sytuacja przedstawia się w sprawach z zakresu prawa cywilnego. Konieczność dotrzymywania terminów, związanych z załatwianiem wielu formalności, a także umiejętności argumentacji przed sądem, sprawia, że w procesie cywilnym niezbędny jest prawnik – Legnica jest dużym miastem, w którym współżycie społeczne zachodzi pomiędzy wieloma obywatelami i podmiotami gospodarczymi, w związku z czym do procesów cywilnych może dochodzić dość często i w bardzo zróżnicowanych sprawach.

   

  Szukasz pomocy prawnej?

   
   

  Adwokat rodzinny Legnica: alimenty, rozwody, podział majątku

  Adwokaci w Legnicy, którzy współpracują z Dolnośląskim Holdingiem Prawnym posiadają wszelkie wymagane doświadczenie i wiedzę, aby skutecznie reprezentować interes swojego klienta w sprawach z zakresu prawa rodzinnego. To jednak nie wszystko, bowiem sprawy rozwodowe, o alimenty, opiekę nad dzieckiem czy podział majątku często budzą wiele emocji pomiędzy członkami rodziny czy byłymi małżonkami. W tej kwestii nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również umiejętność rzeczowego podejścia do procesu lub negocjacji, bez eskalacji emocji, jest tym, co powinien umieć radca prawny lub prawnik – Legnica może w tym kontekście pochwalić się znakomitymi specjalistami z DHP.

   

  Prawnik Legnica – zapoznaj się z pełną ofertą

  Powyżej opisaliśmy sprawy, w których najczęściej biorą udział adwokaci z Legnicy i innych części Polski. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą, gdzie szczegółowo opisana jest pomoc w zakresie innych gałęzi prawa, jaką świadczą adwokaci i radcy prawni z Legnicy, współpracujący z Dolnośląskim Holdingiem Prawnym.