Dlaczego warto korzystać z pomocy prawnika przy pozyskiwaniu odszkodowania?

Odwołanie darowizny

Czy można odwołać darowiznę?

24 czerwca 2021
Umarzanie postępowania karnego

Postępowanie karne – kiedy sąd może je umorzyć?

26 lipca 2021
Pozyskiwanie odszkodowania

Każda osoba, która decyduje się na wykupienie jakiejkolwiek polisy ubezpieczeniowej, musi liczyć się z tym, że ubezpieczyciel może podjąć działania, które będą dążyć do tego, aby nie wypłacić odszkodowania. W takim wypadku należy dochodzić swoich praw i skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego, który posiada wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

Firma ubezpieczeniowa to biznes

Z ludzkiego punktu widzenia wydaje się dość przykre, jednak rynkowa prawda jest taka, że firmy ubezpieczeniowe to biznesy jak każde inne – ich celem jest maksymalizowanie zysków z prowadzonej działalności. A to będzie oznaczać, że ubezpieczycielowi może zależeć na tym, żeby nie wypłacić odszkodowania, które dla firmy będzie po prostu koniecznością poniesienia kosztów.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą


Trudne do zrozumienia umowy

Umowy ubezpieczeniowe potrafią być bardzo zawiłe, a osoba, która chce wykupić polisę może mieć problem z ich zrozumieniem. W żaden sposób jej to nie umniejsza, ponieważ wyłapanie wszystkich kruczków, które są w nich zawarte, wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Podpisanie umowy niestety wiąże się z akceptacją jej warunków. Co zrobić, kiedy wskutek nieuczciwych zapisów ubezpieczyciel nie chce uruchomić polisy? Wtedy najskuteczniejszej pomocy udzieli Ci adwokat – odszkodowania można uzyskać, jeśli sąd stwierdzi, że zapisy w umowach są niezgodne z prawem. Wymaga to jednak przejścia przez żmudne postępowanie i udokumentowania swoich racji. Bez pomocy prawnika może okazać się to niemożliwe.

W jaki sposób prawnicy pomagają uzyskać odszkodowanie?

Kluczem jest tutaj bardzo dokładna analiza wszystkich zapisów umowy, które według ubezpieczyciela wykluczają uzyskanie odszkodowania, a następnie umiejętne argumentowanie przed sądem racji klienta. Praca prawnika przy uzyskaniu ubezpieczenia obejmuje:

  • dokładną analizę zapisów umowy;
  • sporządzenie stosownych pism, wniosków i innych dokumentów do właściwych instytucji oraz sądów;
  • próbę ugodowych negocjacji z ubezpieczycielem przed wszczęciem procesu;
  • reprezentowanie klienta przed sądem.

Warto walczyć o swoje prawa

Jako specjalistom z zakresu różnych gałęzi prawa zależy nam na tym, aby nasi klienci byli jak najbardziej świadomi swoich praw. Prawo do wypłaty odszkodowania nie powinno w żadnym przypadku być kwestionowane, szczególnie na podstawie nieuczciwych zapisów w umowach. Na szczęście Polacy są coraz bardziej świadomi swoich praw i walczą o nie, stawiając czoła silnym i zamożnym firmom. Uzyskanie odszkodowania od nieuczciwego ubezpieczyciela czy skuteczna windykacja niepłacących kontrahentów są możliwe dzisiaj dla każdego. Szczególnie jeśli pomocy udziela doświadczony prawnik – Wrocław daje Ci możliwość skorzystania z usług specjalistów współpracujących z Dolnośląskim Holdingiem Prawnym.

Szukasz pomocy prawnej?

Skontaktuj się z nami!