Dlaczego warto korzystać z pomocy prawnika przy pozyskiwaniu odszkodowania?

Odwołanie darowizny

Czy można odwołać darowiznę?

24 czerwca 2021
Umarzanie postępowania karnego

Postępowanie karne – kiedy sąd może je umorzyć?

26 lipca 2021
Pozyskiwanie odszkodowania

Każda osoba, która decyduje się na wykupienie jakiejkolwiek polisy ubezpieczeniowej, musi liczyć się z tym, że ubezpieczyciel może podjąć działania, które będą dążyć do tego, aby nie wypłacić odszkodowania. W takim wypadku należy dochodzić swoich praw i skorzystać z pomocy adwokata lub radcy prawnego, który posiada wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

Firma ubezpieczeniowa to biznes

Z ludzkiego punktu widzenia wydaje się dość przykre, jednak rynkowa prawda jest taka, że firmy ubezpieczeniowe to biznesy jak każde inne – ich celem jest maksymalizowanie zysków z prowadzonej działalności. A to będzie oznaczać, że ubezpieczycielowi może zależeć na tym, żeby nie wypłacić odszkodowania, które dla firmy będzie po prostu koniecznością poniesienia kosztów.

Trudne do zrozumienia umowy

Umowy ubezpieczeniowe potrafią być bardzo zawiłe, a osoba, która chce wykupić polisę może mieć problem z ich zrozumieniem. W żaden sposób jej to nie umniejsza, ponieważ wyłapanie wszystkich kruczków, które są w nich zawarte, wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Podpisanie umowy niestety wiąże się z akceptacją jej warunków. Co zrobić, kiedy wskutek nieuczciwych zapisów ubezpieczyciel nie chce uruchomić polisy? Wtedy najskuteczniejszej pomocy udzieli Ci adwokat – odszkodowania można uzyskać, jeśli sąd stwierdzi, że zapisy w umowach są niezgodne z prawem. Wymaga to jednak przejścia przez żmudne postępowanie i udokumentowania swoich racji. Bez pomocy prawnika może okazać się to niemożliwe.

W jaki sposób prawnicy pomagają uzyskać odszkodowanie?

Kluczem jest tutaj bardzo dokładna analiza wszystkich zapisów umowy, które według ubezpieczyciela wykluczają uzyskanie odszkodowania, a następnie umiejętne argumentowanie przed sądem racji klienta. Praca prawnika przy uzyskaniu ubezpieczenia obejmuje:

  • dokładną analizę zapisów umowy;
  • sporządzenie stosownych pism, wniosków i innych dokumentów do właściwych instytucji oraz sądów;
  • próbę ugodowych negocjacji z ubezpieczycielem przed wszczęciem procesu;
  • reprezentowanie klienta przed sądem.

Warto walczyć o swoje prawa

Jako specjalistom z zakresu różnych gałęzi prawa zależy nam na tym, aby nasi klienci byli jak najbardziej świadomi swoich praw. Prawo do wypłaty odszkodowania nie powinno w żadnym przypadku być kwestionowane, szczególnie na podstawie nieuczciwych zapisów w umowach. Na szczęście Polacy są coraz bardziej świadomi swoich praw i walczą o nie, stawiając czoła silnym i zamożnym firmom. Uzyskanie odszkodowania od nieuczciwego ubezpieczyciela czy skuteczna windykacja niepłacących kontrahentów są możliwe dzisiaj dla każdego. Szczególnie jeśli pomocy udziela doświadczony prawnik – Wrocław daje Ci możliwość skorzystania z usług specjalistów współpracujących z Dolnośląskim Holdingiem Prawnym.